Mój kot gryzie meble.

12272569_649081931861262_518725450_n

Mój kot ma dziwne zwyczaje ostatnio. Gryzie meble. Jakiś czas temu wzięła się za głośnik obity deską. Sądziłam, że to przez zapach psiaka poprzedniej właścicielki tegoż sprzętu.

12272569_649081931861262_518725450_n

Jednak wczoraj wieczorem najpierw zaczęła dobierać się do deski z mebli, którą używam jako podkładkę pod laptopa na łóżku, a gdy ją pogoniłam to dorwała karton. Wygryzła niezły róg. I zrobiłaby z niego trociny gdybym jej nie powstrzymała. Czyżby mojemu niemowlakowi zaczęły się ząbki wyżynać?

12283069_649081861861269_191872942_n

Dwie osoby, którym o tym opowiedziałam stwierdziły, że jest głodna. Ale to odpada, bo wyjątkowo ostatni dzień sporo jadła, a w misce ma jeszcze świeże żarcie, które lubi.

Dziwne w jej zachowaniu jest jeszcze to, że przestała ostatnio się na mnie rzucać. Może wystarczy jej, że rany na moich dłoniach jeszcze się nie zagoiły… A tak serio to pewnie cieszy się, że trochę czasu ostatnio spędziłyśmy razem, bo miałam kilka dni wolnych.

Zajrzałam do internetu co jest napisane na temat „kot gryzie meble” i jest dużo odnośników, co jeśli to pies je gryzie. Koty drapią meble i ludzi. Mój robi to wszystko. Kumam, że ostrzy sobie pazurki, ale to gryzienie desek i kartonów mnie też ciut zaskoczyły.

Zobaczę co będzie dalej. Może to tylko jednorazowe, a nie kolejny problem „wychowawczy” z nią w roli głównej…

4 przemyślenia na temat “Mój kot gryzie meble.”

 1. ~eM pisze:

  a może jej brakuje jakichś składników odżywczych? albo…
  typowe koty dachowce (czyt. takie, które chodzą po dachu :p ) często jedzą trawę na przeczyszczenie żołądków, głównie kłaczków. czasem po tym zwracają, czasem nie. może Twoje meble lub kartony są dla niej substytutem czegoś takiego. może trzeba też pomyśleć o zakupie jakichś smakołyków antykłaczkowych.
  polecam artykuł: http://www.koty.pl/czytelnia/art153,dlaczego-koty-jedza-trawe.html
  „Apelujemy zatem do wszystkich – bądź człowiekiem – wysiej kotu trawę!”

 2. Hmmm z kartonami to normalne, wiele kotów pomaga biednym kartonom się „zrecyklingować” :D
  ale że meble gryzie, to pierwsze widzę, a na długo go w domu zostawiasz? Może kot sie nudzi i po prostu demoluje Ci mieszkanie bo jest samotny. Jeśli nie ma Cię regularnie po więcej niż 8h warto pomyśleć o drugim kocie. Nie doszukiwałabym się wartości odżywczych w meblach, koty jedzą trawę, tak jak zjadłyby wszystko inne co ma strukturę trawy (nitki, wstążki, anielskie włosie-co jest swoją drogą bardzo niebezpiecznie dla kotów, bo może porozcinać im żoądek i jelita) ale nie meble.
  Pozdrawiam,
  Monika
  http://jakwychowackota.cba.pl/

 3. a i z tego co widzę, to chyba nie jest niemowlak? :> już ma wyżęte wszystkie ząbki i to widzę, na ostro:)
  Monika
  http://jakwychowackota.cba.pl/

 4. ~AAAAA pisze:

  Możliwe, iż kot ma problem z zębami. W takiej sytuacji najlepiej udać się do weterynarza.

Komentowanie wyłączaone


 • RSS
 • Facebook